fbpx

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir?

Kadın olmak sonunda anne olmak varsa çok güzeldir☺ Yoksa çok zor bu hayatta kadın olarak yaşamaya çalışmak. Anne olmak ve bir çocuğun eğitimini üstlenmek de az sorumluluk değil, bunu kabul etmek gerekir. Her kadın doğası gereği anne olmak ister ve bu konuda sürekli hayalleri vardır. Fakat çoğu kadın çevresinden duyduğu bir takım hikayelerden ötürü ne kadar çok istese de bu konuda bir takım korkular duyar. Hamile kalma yöntemleri nelerdir konusunda sürekli birileri tarafından bilgilendirme yapılır.  Evlenen bir genç kadından hayatının en önemli süreci olan evliliğe alışma döneminde bebek müjdesi almak için sıraya giren birçok kişi vardır. Hele de kayınvalide kayınpeder torun sevmek için sıraya girmiştir bile. Aradan bir yıl geçince aileler artık sıkıştırmaya başlarlar. Bebek zamanı geldi diye laf dokundururlar. Bu dönemde en büyük korku genç çiftin çocuklarının olmaması ve kadının hamile kalamamasıdır. Bu korkular eşliğinde neredeyse tüm kadınların hamile kalma yöntemleri nelerdir konusu ile ilgili kafalarında bir takım soru işaretleri vardır. Bu yazımızda konu ile alakalı soruları cevaplayacağız. Özellikle şunu belirtmemiz faydalı olacaktır ne kadar sık seks yapılırsa hamile kalma hamile kalma ihtimali de bir o kadar çok artacaktır. Doğal koşullarda sperm kadınların vücutlarında beş gün canlı kalabilmektedir. Düzenli bir şekilde seks yapılırsa ve bu tam yumurtlamanın olduğu zamana denk gelirse spermler ve yumurtaların birleşmesi olasılığı da bir o kadar artacaktır. Hamile kalmak isteyen her kadın ovülasyon testi yaptırabilir. Bu test tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. 

Ayın Hangi Dönemlerinde Hamile Kalmanın Şansı Daha Fazladır

Kadın arkadaşlar hepimizin bildiği gibi bu konuda en verimli zaman yumurtlama dönemimize yakın üç dört günlük süreçtir. ☺ Örneğin 28 günde bir regl olan bir kadının yumurtlama günü reglinin on dördüncü günüdür. Regli başladıktan sonra on ile on dördüncü günün arası yumurtlamanın en yüksek olacağı süreçtir. Yani bu süre içinde ne kadar çok seks yapılırsa hamile olma olasılığı da o kadar artacaktır. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda bu takvimsel hesaplama en çok dikkat etmemiz gereken konudur. Ve sık yaşanacak bir cinsel ilişki süreci olduğu da unutulmamalıdır. ☺ Bu dönemin güzel geçirilmesi hamile kalma ihtimalini yükseltecektir. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda araştırma yapmaya başlamadan önce bu sürece uygun hareket etmek uygun olacaktır.

Düzensiz Regl Olanlar Yumurtlama Günlerini Nasıl Hesaplar

Düzensiz regl olan kadınlarımızın bu süreci hesaplamaları maalesef çok zordur. Zaten yumurtlamaları düzensiz olduğundan regl dönemleri de düzensiz olacaktır. Eczanelerde satılan Eliza yöntemi ile idrarlarda LH hormonu olarak bilinen hormonun seviyesini zirveye çıkmasını ölçen kitler yardımıyla düzenli idrar analizlerini yaparak kadın arkadaşlarımız düzenli bir şekilde idrar analizlerini yapabilirler.  Ve bu sayede yumurtlama süreçlerini hesaplayabilirler. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda bu tür çözümler her zaman tam anlamıyla güvenilir değildir. Vücut ısısını baz alarak ölçüm yapan bu kitleri kullanmak kolay hastalanmaya yol açabilir 

Düzensiz Regl Olanlar Yumurtlama Günlerini Nasıl Hesaplar

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Ne Sıklıkta İlişkiye Girilmelidir

Hamilelik biraz şans işi gibi düşünebilirsiniz. Ama sağlıklı bir kadın ve erkekte bu durum bir şans işi değildir tabiî ki. Bunun için belli bir takvimin söz konusu olması ve bilinçli hareket etmek hamilelik haberini vermeniz için çok daha uygun olacaktır. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda biraz bilimsel düşünmek ve bilimsel düşünen birinden yani uzman doktordan yardım almak hamile kalmak isteyen kadınların izleyeceği bir yol olmalıdır. Ortalama olarak haftada en az iki kez ilişkiye girilmesi öneriliyor. Tabi ki de ikinin üzerinde üç yada dört defa ilişkiye girilmesi hamile kalma şansını arttıracaktır. Eğer hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda hangi sıklıkla ilişkiye girilmesi dikkat edilmesi gereken bir husustur. Kadınların en verimli olduğu süreç çok yoğun ve fazla faydalanılması gereken bir zaman dilimidir. Durum böyle olunca haftada bir ilişkiye giren çiftlerde hamile kalma olasılığı oldukça azdır. 

Hamile Kalmanın Yöntemleri Ve Anne Adayının Dikkat Etmesi Gerekenler

Hamile kalmayı isteyen kadın arkadaşlarımız burada sizi oldukça dikkatli ve disiplinli ve zor bir süreç bekliyor. Yani deyim yerindeyse bizim için vazgeçilmez olan şeylerden bile maalesef fedakarlık etmeliyiz. ☺ Bunlar düzenli uyku dengeli beslenme eğer kullanıyorsak alkol ve sigaradan uzak durmak olarak sıralanabilir. Eğer kronik bir hastalık söz konusu ise bunun tedavisi amaçlı bir doktor desteğini mutlaka almalıyız. Ve bu rahatsızlığımız için kullanmakta olduğumuz ilaçlarında yeniden gözden geçirerek doktorumuz ile sürekli iletişim halinde olup gebelik sürecine yan etkisi gibi olumsuz sonuçları var ise değişik ve uygun ilaçları temin etmeliyiz. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir ve biz anne adaylarına hangi görevler düşmektedir diye düşünmek ve yaşantımızı buna göre ayarlamak gerekecektir. Kadınların bedenen hamileliğe hazır olması için biraz bakım yapmaları ve sağlıklı beslenmeleri gerekecektir. Bedenen zayıf bir anne adayının bir bebeği karnında taşıyıp beslemesi çok da uygun olmayacaktır. Sağlıklı anne demek sağlıklı bebek dünyaya gelmesi demektir. Bu sebeple anne olmayı düşünen kişilerin yiyeceklerine, içeceklerine ve yaşantısına dikkat etmesi gereklidir. Tabi bu durum hiç durmadan yemek yemek anlamına gelmiyor. Bu durumda kilo alma riski bulunuyor ki  bu bebek düşünen anneler için olumsuz bir durumdur. Sağlıklı beslenen ve spor yapan bir anne bebeğini kucağına almak için kendini hazır hissedecektir. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir diye yapılacak bir araştırmada karşınıza çıkacak ilk maddeler arasında beslenme konusu bulunmaktadır.

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Kolay Hamile Kalmak İçin Hangi Yaş Aralığı Uygundur

Normal insan yaşamında biz kadınların doğurganlık özelliklerinin en yoğun ve kolay olacağı yaş aralığı yirmi-otuz yaş arasıdır. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir incelemesi yapıldığında da bu dönemin üzerinde durulmaktadır. Yaş ortalamamız otuz beşi geçtiğinde yumurtlama düzenimiz bozulacağından hamile kalma şansımız büyük ölçüde azalacaktır. Ve yaşımız kırka geldiğinde hamile kalma ihtimalimiz neredeyse hiç olmayacak kadar azalır. 30 ile 34 yaş arası her 7 kadın arkadaşımızdan biri hamile kalma konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bu oranlar 35 yaş ve üzeri aralığına gelindiğinde gebelik problemi yaşayan kadın arkadaşlarımızın 5 de 1 i ne kadar düşüyor. 40 yaşımızı geçtikten sonra ise her dört kadın arkadaşımızdan biri hamile kalmayı ne kadar çok istese de gerektiğinde bir yıl her gece cinsel ilişkiye girse de hamile kalamıyor. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir konusunda erkeklerin baba olma yaşı ile biz kadınların anne olma yaşları arasında kesin bir bağ ya da alaka yoktur. Sağlıklı bir anne olmak ve bebeği ile çok daha güzel iletişim kurmak isteyen anne adayı biraz daha genç yaşta anne olmak için karar almalıdır. Böylece bir kadının hamilelikten sonra kendini toparlaması çok daha kolay olmaktadır. Başka bir deyişle ileri yaşlarda anne olan kişiler çocukları ile iletişimde zorlanmaktadır. Bunun sebebi de kuşak farkının ortaya çıkmasıdır. 

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Ve Kolaylaştıran Besinler Hangileridir

Hamile kalma şansını artırdığı ispatlanmış herhangi bir besin yoktur. Fakat hamileliğin öncesinde gebelik esnasında ve doğumdan sonra tüketmemiz uygun olan bazı grupların içerdiği besin maddeleri vardır. Bunlar kısaca şöyledir;

  • Süt Ve Süt Ürünleri
  • Kırmızı Et Ürünleri
  • Baklagiller
  • Yeşil Sebzeler
  • Ceviz
  • Balık Eti

Bebeğin gelişimi için gerekli olan kalsiyum, çinko ve demir açısından bu ürünlerin tüketilmesi çok önemlidir. Biz anne adayları olarak düzenli ve dengeli beslenmemiz çok önemlidir. Korkulu rüyamız olan gebelik sürecinde kilo olma bu sayede neredeyse çok az olacaktır. ☺ Şunu unutmayalım ki her şey çocuğumuzun gelişimi ve sağlığı için. ☺

Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir ve bu yöntemler arasında etkili olan tüketeceğimiz besinler nelerdir konusunda kısaca bilgi sahibi olmuş olduk. Israrla tekrar ediyorum eğer kullanıyorsak içki ve sigaradan mutlaka uzak durmalıyız. Bu dünyaya gelecek yeni bir insanın varlığı ve sağlıklı olması için mutlaka yapılması gereken bir engellemedir. Anne baba olmak kişisel zevklerden vazgeçmek ve sağlıklı bir birey için hazırlık yapmaktır. 

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Ve Kolaylaştıran İlaçlar Var Mıdır?

Bir yıl süre ile düzenli olarak seks yapan ve tüm uygun koşulların kendisinde bulunmasına rağmen bir türlü hamile kalamayan kadın arkadaşlarımız bunu kendinize dert etmeyin. Üzülerek psikolojinizi olumsuz yönde etkilemeyin. Bu konuda doktorunuzun kontrolünde kullanabileceğiniz bir takım ilaçlar var. Ovülasyon dediğimiz bu ilaçlar yumurtlamayı canlandırmak ve uyarmak için kullanılabilen ilaçlardır. İğne ve hap şeklinde kullanılabilen bu ilaçlar tek başınıza değil doktorunuz nezaretinde alabileceğiniz ilaçlardır. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir ve kolaylığını sağlamak hangi ilaçlarla mümkündür bunu bu yazımızda anlattık.

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Hamileliği Güçleştiren Hastalıklar Hangileridir

Günümüzde neredeyse her yüz kadın arkadaşımızdan üçünde maalesef yumurtlayamama dediğimiz bir hastalık görünmektedir. Bu tür bir sorun yaşayan arkadaşımızın gebe kalma şansı oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra kronik olarak bir böbrek hastalığınız kalp damar sistemi ile ilgili herhangi bir rahatsızlığınız varsa yine hamile kalma riskiniz maalesef düşüktür. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir hastalıklarımız bunu etkiler mi hangi ilaçları kullanmalıyız bunlara kesinlikle özen göstermeliyiz. Ve eğer böyle bir durum varsa yaptığımız her şey mutlaka doktorumuzun bilgisi dahilinde olmalıdır. 

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir Başka Hangi Konularda Dikkat Edilmelidir

Uzmanlar bu noktada birçok uyarılarda bulunuyor ve eğer bizler gerçekten sağlıklı bir hamilelik süreci geçirerek sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek istiyorsak bunlara kuşkusuz dikkat etmeliyiz. Hamile kalmanın yöntemleri nelerdir zararlı olacak her türlü şeyden uzak durmak için neler yapmalıyız diye düşünüyorsanız çok küçük birkaç şeye dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Biz kadınlar çoğumuz ne kadar çok sevsek de kahveden kesinlikle uzak durmalıyız. Uzmanların bu konuda tavsiyesi yarım fincan kahve o da kafeinsiz olarak maalesef kafeinde hamile kalma ihtimalini azaltıyor.  Bunun yanında çağımızın hastalığı olarak değerlendirilen stres her konuda olduğu gibi bu konuda da kadınların önünü kesmektedir. Hamilelik için sakin bir yaşam şarttır. Kadınların hamile kalmasının olumsuz etkilenmesinde stres artık ilk sıralarda yer almaktadır. Çalışma hayatının yoğunluğu kadınların bedenleri üzerinde de olumsuz etkiler meydana getirmektedir. Hamile kalma konusunda sıkıntı yaşandığı gibi hamilelik döneminde de stres çok sıkıntılı bir dönemin yaşanmasını sağlamaktadır. Stresli bir anne stresli ve sağlıksız bir çocuğun dünyaya gelmesi demektir. Anne ne kadar sakin ve sağlıklı olursa bebek de o kadar sağlıklı olarak dünyaya gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
halkalı escort esenyurt escort esenyurt escort sohbet hattı sohbet hattı seks hikaye